Nauczyciel:

1. Stwarza warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności dostosowując sposób przekazywania wiedzy do naturalnej, odpowiedniej do wieku aktywności dzieci, motywuje uczniów do poznawania świata i samorozwoju.
2. Wspiera rozwój talentów uczniów.
3. Inspiruje do kreatywnego myślenia i wyrażania własnych myśli i przeżyć.
4. Współpracuje z rodzicami tak, aby wspólnie tworzyć najlepsze warunki rozwoju dzieci.
5. Rzetelnie i obiektywnie informuje uczniów i rodziców o postępach dzieci, ich sukcesach, szuka jak najlepszych rozwiązań problemów i trudności.
6. Realizuje program wychowawczy szkoły zgodny z wartościami uznawanymi w rodzinach uczniów.
7. Jest otwarty na innowacje i stale doskonali swoje umiejętności.
8. Aktywnie pracuje w zintegrowanym zespole dążącym do wspólnego celu.
9. Dba o upowszechnianie pozytywnego wizerunku swojej szkoły.

Model absolwenta:

Uczeń kończący edukację w naszej szkole:
1. Potrafi samodzielnie zdobywać wiedzę potrzebną do poruszania się we współczesnym świecie.
2. Jest świadomy swoich umiejętności i zdolności.
3. Jest przyjaźnie nastawiony do świata.
4. Szanuje siebie. Szanuje innych. Szanuje swoją i cudzą własność.
5. Posiada wysoką kulturę osobistą.
6. Zna i stosuje zasady zdrowego stylu życia, dba o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jest przyjazny środowisku.
7. Posługuje się poprawną polszczyzną.
8. Prezentuje postawę patriotyczną, utożsamia się ze swoim miastem, regionem, Ojczyzną.
9. Jest dumny ze swojej szkoły, lubi ją, szanuje i rozsławia jej dobre imię.